Menu

poslkie dania

10 października 2017 - kulinaria
poslkie dania

Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są wybitnie obfite oraz często zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko trochę, by odkryć, że są w rzeczywistości smaczne i warte paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

restauracja Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o innowacyjne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej krajowej kuchni?

W największym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Restaurants near Main Market Square

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej także odnaleźć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, nieraz egzotycznych smaków.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz